AL54KD Adelaides panorama


Referāts

„Latviešu rotu vēsture un to ornamentu simbolika“

Ilze Svarca

Ilze Švarca.

Kultūras dienu referente ir Austrālijas latviešu sabiedrībai labi pazīstamā Ilze Švarca. Temats referātam – Latviešu rotu vēsture un to ornamentu simbolika.

Ilze stāsta, ka latvju folklora ir viņu vienmēr iespaidojusi. No mazām dienām Ilzes burtnīcas tika apzīmētas ar saules, zvaigznes un citiem senču rakstiem. Pēdējos gados Ilze nodevusies rota kalšanai. Viņu apbur spēja no nedzīva metāla izveidot kaut ko skaistu, īpaši, ja tā ir rota, kura atspoguļo latvju senču gudrību un lietišķās mākslas bagātību. Pētījumi par latvju rotām ir devuši Ilzei dziļu respektu un sajūsmu par šo daļu no mūsu vēstures, un viņai liekas svarīgi, šo bagātību celt gaismā.

Ilze ir studējusi latviešu folkloru universitātes līmenī, un viņa ir kvalificēta rotkale ar diplomu zelta un sudraba kalšanā. Viņai ir uzņēmums Vasara Jewellery, par ko var sīkāk uzzināt tīmekļa mājas lapā www.vasara.com.au. Ilzes rotas būs redzamas un iegādājamas Kultūras dienu tirdziņā Zelta pūrlāde 27. decembrī Ģimenes svētku ietvaros.

Ilzes referāts tiks kuplināts ar daudziem attēliem, lai vislabāk saistītu un informētu klausītājus. Bieži referātu klausītāju rindās trūkst jaunā paaudze. Šoreiz ceram, ka temats un Ilzes prezentācija būs pievilcīgi arī mūsu jauniešiem. Ilzes darinātās rotas ir spilgts piemērs, kā latvieši spēj apvienot savu pagātni ar nākotni. Varbūt referātā dzirdēsim kaut ko par Kultūras dienu emblēmu Ausekli?

Datums un laiks: Sestdien, 29. decembrī. Plkst. 12.30 - 13.30
Vieta: Latviešu namā „Tālava“
4 Clark Street, Wayville

Ieejas maksa:
Rīko:

Language: LV AUSAL54KD - Facebook


Norise Biletes