AL54KD Adelaides panorama


Izrāde „Latviešu mūzikas pērles“ ansamblis „Mūza“

Muza

No kreisās: Andris Poga, Sondra Lejmalniece, Pēteris Endzelis un Ints Dālderis.

Nav pārspīlējums teikt, ka Kultūras dienu apmeklētāji būs patiešām izlutināti. Ne tikai varēsim baudīt no Latvijas Trio Šmite Kārkle Cinkuss, par ko jau agrāk esam laikrakstā snieguši sīkāku informāciju, bet pie mums ciemosies un uzstāsies radošā apvienība Mūza.

Apvienība Mūza izveidota 2011. gadā, un tajā šobrīd apvienojušies četri profesionāli mūziķi (redzami attēlā). Viņi piedalīsies KD Atklāšanas koncertā 26. decembrī un 28. decembrī paši savā koncertā, kas dēvēts Latviešu mūzikas pērles. Apvienības dalībnieki ir Sondra Lejmainiece (flauta), Pēteris Endzelis (oboja), Andris Poga (klavieres) un Ints Dālderis (klarnete).

Ints Dālderis ir dzimis 1971. gadā. Klarnetes spēli apguvis Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Ģirta Pāžes vadībā. Pēc uzvaras A. Jurjāna konkursā 1996. gadā, Ints sāka strādāt Latvijas Nacionālajā operā kā klarnešu grupas koncertmeistars un Liepājas simfoniskajā orķestrī kā solo klarnetists. 2002. gadā kļuva par Lielās Mūzikas balvas laureātu. No 2006. gada bijis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktors.

Ints ir arī politiķis. Viņš ir bijušais Latvijas Republikas kultūras ministrs (no 2009. g – 2010. g.), kopš 2010. g. partijas Jaunais laiks biedrs un bijis 10. Saeimas deputāts.

Andris Poga dzimis 1980. gadā un ir simfoniskā orķestra diriģents, kurš izglītību ieguvis Rīgā un Vīnē. No 2007. līdz 2010. gadam vadījis Profesionālo pūtēju orķestri Rīgā un Vīnē, daudz diriģējis Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, kā arī sadarbojies ar vairākiem orķestriem Francijā un citur Eiropā, tostarp Bordo Nacionālo Simfonisko orķestri, Monpeljē Simfonisko orķestri, Francijas Radio Filharmonisko orķestri Parīzē un citiem. 2007. gadā Andris kļuva par Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureātu, bet 2010. gadā – par Jevgeņija Svetlanova starptautiskā diriģentu konkursa uzvarētāju. 2012. gadā debitējis Japānā, tostarp ar Tokijas un Kioto simfoniskajiem orķestriem. Šobrīd strādā par palīgdiriģentu Orchestre de Paris Parīzē un Bostonas simfoniskajā orķestrī ASV.

Pēteris Endzelis arī dzimis 1980. gadā. Pēteris ir Latvijas Nacionālās operas un kamerorķestra Sinfonietta Rīga oboju grupas koncertmeistars. Regulāri sadarbojies arī ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Mācījies Emīla Dārziņa mūzikas skolā, Liepājas mūzikas vidusskolā un Latvijas Mūzikas akadēmijā Viļņa Pelnēna vadībā, uzstājies kā solists kopā ar kamerorķestri Kremerata Baltica un Gidonu Krēmeru Latvijas un Eiropas lielākajās koncertzālēs. 2010. gada rudenī saņēmis Latvijas Nacionālās operas ģenerālsponsora Latvijas Gāze gada balvu kā labākais operas orķestra mūziķis.

Sondra Lejmalniece dzimusi 1983. gadā un spēlē flautu kopš 10 gadu vecuma. 2008. gadā absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju Ilzes Urbānes flautas spēles klasi (Maģistra grāds mūzikā). Paralēli studijām Latvijā, Sondra mācījusies Luksemburgas konservatorijā pie profesora Karlo Jana (Carlo Jans). Kā flautas grupas praktikante spēlējusi Luksemburgas filharmonijas orķestrī (Orchestre Philharmonique du Luxembourg). Šobrīd Sondra spēlē Latvijas Nacionālās operas orķestrī. Sondra ir koncertējusi dažādos kameransambļu sastāvos gan Latvijā, gan Luksemburgā. Kā soliste ir uzstājusies kopā ar Luksemburgas filharmonijas orķestri.

Atklāšanas koncertā Mūza uzstāsies ar Andra Vecumnieka, Pētera Plakida un Emīla Darziņa darbiem. Koncerts Latvijas mūzikas pērles ir iecerēts kā aizraujošs ceļojums skaistākajās latviešu klasiskās mūzikas lappusēs. Tātad skaidri redzams, talantīgi mūziķi visaugstākā līmenī ar pievilcīgu programmu. Ieteicams viņu uzstāšanos nepalaist garām!

Datums un laiks: Piektdien, 28. decembrī. Plkst. 13.00 - 15.00
Vieta: Latviešu namā „Tālava“
4 Clark Street, Wayville

Ieejas maksa: $25
Rīko: Inta un Juris Skābe

Language: LV AUSAL54KD - Facebook


Norise Biletes